**Flaş*Flaş*Flaş** Son Dakika! Kalkan Belediyesi Web Sitesi’ne Saldırı!

Kullanıcı Oyu:  / 0
En KötüEn İyi 

Bu sayfayı paylaş

emniyetten-6-maddelik-siber-saldiri-onlemi 191370**Flaş*Flaş*Flaş** Son Dakika!


Kalkan Belediyesi Web Sitesi’ne Saldırı!

Son alınan haberlere göre Kalkan Belediyesi büyük bir siber saldırı ile karşı karşıya. Kalkan Belediyesi Basın Bürosundan öğrendiğimize göre Cambaz, Belediye’de saldırganlarla göğüs göğüse çarpışıyor.

Kalkan Gündemi’nin ‘Cambaz haklı çıktı’ yorumu, yayınlandıktan birkaç saat sonra Belediye Sitesi kapanmıştı.

Aynı sıralarda http://www.chpkalkan.org sitesi de kapanmış.

Her ikisinde de aynı mesaj çıkıyordu:

 The website you were trying to reach is temporarily unavailable. Please check back soon.

If you are the owner of this website, please log in for additional 
information or contact us as soon as possible.

(Ulaşmaya çalıştığınız websitesine  geçici olarak ulaşılamıyor. Lütfen yakın bir zamanda tekrar kontrol edin. Eğer bu websitesinin sahibi iseniz lütfen ek bilgi için giriş yapın veya en kısa sürede bizimle irtibata geçin.

Mesaj, Cambaz’ın hosting hizmeti aldığı yabancı bir firmanın açıklamasını içeriyordu. Özetle, üyeliklerini askıya aldıkları bildiriliyordu.

Cambaz yine şov peşindeymiş gibi bir görüntü var ortada. Kalkan Belediyesi ve CHP Belde siteleri gibi kimselerin uğramadığı, içerikleri nadiren güncellenen etkisiz sitelere aynı anda kim saldırabilir? Ayrıca, amaç zarar vermek ise, bu siteler açıkken kendilerine daha çok zarar veriyor. Neden kapatmaya çalışsınlar ki?

Bir siber saldırı olması, bu siteleri ve ‘saldırı’yı etkisiz hale getiren kahraman cambazları daha önemli mi yapacaktır? Kaldı ki, Site'nin servis sağlayıcısı firma öyle sıradan saldırıları kolayca karşılayabilecek büyüklüktedir ki, ancak büyük kapasiteli bir saldırı gerektirir. Büyük hekırlar ise, böyle kendine bile hayrı olmayan adreslerle uğraşmazlar.

Bir önemli nokta da, bir web sitesinin sorununu çözmek için o sitenin sahibinin mekanında bulunmak gerekmez. Kurumda bir çatışma varmış gibi de mücadele edilmez. Nerede bir bilgisayar varsa, örneğin, cambazın kendi ofisinde, oradan da müdahale edilebilir. Uzaktan bakınca Kurum içinde şer kuvvetlere karşı sipere yatmış birileri var gibi görünüyor.

Muhtemelen tazı tavşanı yakalar. Cambaz plaketlerinin yanına bir yenisini ekler.

Saldırıya uğrayan site -bu şekilde bir ifadeyle- açılmaz. Üyeliği askıya alınmış gözüküyor ise, siteyi, ya kendileri, ya hosting firması kapatmıştır. Adam gibi açıklama yapmak ve kanıt göstermek de mangal gibi yürek ister.

Yine de, www.kalkan-bld.gov.tr/- http://www.chpkalkan.org/ sitelerine geçmiş olsun diyoruz. Ne de olsa virüs kaptıkları iddia ediliyor. En azından hasta numarası yapıyorlardır.

 

Bu sayfayı paylaş

Yorumlar   

 
0 # sayaçhasan 01-03-2013 19:04
Sinan Bey şu seçim sayacını daha üste açınca göreceğimiz bir yere koysanız şööle birazda büyütseniz iyi olacak sitenizi ziyaret ettikçe bu cambazlardan kurtuluyoruz diye seviniriz
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # likyahaber.nethasan 01-03-2013 19:17
sinan bey bu işte sizin parmağınız var galiba önce likyahaber.net sitesine bi şeyler oldu kaç gündür kapalı şimdi belediye sitesi ve CHP. ben akşamüstü belediyede gördüm Önde kara bıyıklı adam elinde kılıç arkada cambazlar siber savaşçılara karşı koyuyorlar bundan sonra kalkanhaber.com kapanırsa bu iş bitmiş demektir. kaz yetişirse belki savaşın seyri değişir
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 

Yorum ekle

Lütfen yorum yapmadan önce Site Kurallarını okuyunuz:
Üst Menü / Editörden / Site Kuralları
Sitemiz her 20 dakikada bir kendini yenilemektedir. Uzun yorumlarda veri kaybına uğramamak için, yorumunuzu başka bir yerde yazıp kopyala yapıştır yöntemini kullanmanızı tavsiye ederiz.
Yorumlarınız için teşekkür ederiz.


Güvenlik kodu
Yenile